1. Gloria24.pl
  2. Multimedia
  3. Audiobooki

Audiobooki religijne - str. 7

Audiobooki to nic innego jak książki audio, czyli nagrania odczytanych przez lektora tekstów książek. Obecnie audiobooki są najczęściej zapisywane na płytach w formacie MP3. Choć słuchanie lektur może wydawać się dziwne osobom, które lubią trzymać w ręce książkę, czuć jej zapach i za pomocą dotyku poznawać fakturę papieru, to popularność książek mówionych stale rośnie. Ta tendencja niewątpliwie tłumaczy, dlaczego na rynku nieustannie pojawia się kolejny sklep z audiobookami.

Audiobooki katolickie - rozwiązanie problemu z brakiem czasu

Dziś - w związku ze stałym zapotrzebowaniem - rośnie wybór wśród książek w wersji audio. W sklepach nie brakuje odczytanych kryminałów, romansów czy poradników. Pod tym względem świat wartości katolickich również nie pozostaje w tyle, a religijne wydawnictwa poszerzają swoją ofertę o kolejne audiobooki chrześcijańskie. Można wśród nich znaleźć m.in. nagrania konferencji znanych chrześcijańskich mówców czy specjalnie czytane poradniki, a nawet katolickie powieści. Jak wynika z opinii odbiorców, religijne audiobooki świetnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem oraz w czasie wykonywania codziennych czynności. Wiele osób cierpi dziś przecież na brak czasu, a audiobooki - w odróżnieniu od tradycyjnych książek - pozwalają swoją uwagę podzielić na kilka równolegle wykonywanych zadań.

Czego warto słuchać?

Największe zaciekawienie wywołują te audiobooki katolickie, które dotykają tematu relacji międzyludzkich, cierpienia czy rozumienia poszczególnych fragmentów Pisma Świętego. Tutaj niekwestionowanym liderem jest o. Adam Szustak OP, który na swoich licznych nagraniach mówi o wartości kobiety, o męskości, a także pomaga ludziom w interpretacji Słowa Bożego. Jak przekonują odbiorcy, dzięki audiobookom słuchanym np. wspólnie z małżonkiem, mogli oni zrozumieć przyczyny swoich trudności i podbudowani takim samym fundamentem merytorycznym, byli gotowi przeciwdziałać dotykającym ich przeciwnościom.

Biblia jako audiobook - słuchaj Pisma Świętego kiedy tylko zechcesz

Dużym zainteresowaniem chrześcijan cieszy cię również Pismo Święte do słuchania. Nic więc, dziwnego, że skoro najbardziej popularna tematyka audiobooków dotyka kwestii związanych z naszym codziennym życiem, w kręgu zainteresowania wierzących słuchaczy znalazło się również Pismo Święte. Audiobook, który w sposób wyjątkowy przekazuje te treści to ?Biblia audio. Superprodukcja?. Dlaczego to tak niezwykłe wydanie? Ponieważ w projekt zaangażowano samych słuchaczy, a także tych znanych i mniej znanych aktorów! To właśnie dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstała ta niespotykana Biblia do słuchania, w której Nowy Testament to ok. 20 godzin nagrania, a Stary Testament ? ok. 90 godzin! To chyba najbardziej czaso- i pracochłonny audiobook! Biblia bez wątpienia zasługuje na takie zaangażowanie!

Audiobooki religijne - nowy sposób ewangelizacji

Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu, jakim jest audiobook, religia może docierać do nowych odbiorców, którzy być może nigdy nie sięgnęli by po tradycyjną książkę o tej tematyce. Taką właśnie możliwość daje współcześnie audiobook. Księgarnia religijna, która ma w swojej ofercie lektury zapisane w tej formie, z pewnością może więc uznać, że włącza się w dzieło ewangelizacji.

Pozycje 169 do 196 z 368
Rekolekcje Anielskie (audiobook) - pudełko audiobooku
Rafael ks. Marcin Ciechanowski OSPPE 14.33 zł 19.90 zł
Opowieści Biblijne dla dzieci - okładka książki
Rafael Aleksandra Polewska 14.33 zł 19.90 zł
Heidi (z CD) - okładka książki
MM Publications Johanna Spyri 20.14 zł 21.50 zł
Święty Jan Paweł II. Biografia - okładka płyty
Rafael Marek Balon 12.17 zł 19.90 zł
Mity greckie cz. 9. Pałac Kirke - okładka książki
Buka Nathaniel Hawthorne 26.36 zł 37.90 zł
Królowa Polski. Biografia (CD mp3) - pudełko audiobooku
Rafael Henryk Bejda 9.72 zł 9.87 zł
Melodie prefacji mszalnych - pudełko audiobooku
Salwator Paweł Piotrowski
Jestem Nikim (czarny, 3 x CD) - pudełko audiobooku
Rób to co kochasz, RTCK o. Adam Szustak OP
Rozważania o wierze (CD mp3) - pudełko audiobooku
Edycja Świętego Pawła ks. Tadeusz Dajczer
Seksualność. Na usługach Miłości. - pudełko audiobooku
Rób to co kochasz, RTCK ks. Marek Dziewiecki
Jak przeżywać samotność? (6 CD) - pudełko audiobooku
Salwator ks. Aleksander Jacyniak SJ
Pamięć i tożsamość - okładka książki
ZNAK Jan Paweł II
Jezus, jakiego nie znamy - pudełko audiobooku
Salwator Danuta Piekarz
Rekolekcje dla nieprzystosowanych - pudełko audiobooku
WAM Stanisław Morgalla SJ
Maryja i Słowo Boże (6 CD) - pudełko audiobooku
Salwator Joachim Stencel SDS
Taka jest moja wiara. Książka audio - pudełko audiobooku
Bernardinum ks. Jan Twardowski
Życie w rytmie Słowa (6 CD) - pudełko audiobooku
Salwator o. Amedeo Cencini FdCC
Droga - pudełko audiobooku
Polwen św. Josemaria Escriva de Balaguer
Rekolekcje (anty)kryzysowe - pudełko audiobooku
WAM o. Wojciech Ziółek SJ