Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Zranione Różą

Damian Dorn

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: eSPe
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788374828864
  • Format: 14x20 cm
  • Stron: 356
Nasza cena:

33,90 zł

27,12 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Stygmaty pojawiające się na ciele wybranych ludzi obrażenia, nawiązujące wprost do ran, które Chrystusowi zadano na krzyżu od lat fascynują zarówno ludzi głęboko wierzących, dopatrujących się w nich szczególnej Bożej interwencji, jak i poszukiwaczy wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych.
Autor tej porywającej książki zachęca czytelnika do spojrzenia na życie dziewięciu szczególnych stygmatyczek, które zmarły, mając 33 lata w tym świętych Katarzyny ze Sieny, Marii Baouardy (Małej Arabki), Diny Belanger i Faustyny Kowalskiej z zupełnie innej perspektywy. Losy tych wyjątkowych kobiet zestawia obok siebie i odnosi je do wydarzeń z życia Chrystusa zaczynając od lat młodzieńczych spędzonych w Nazarecie, gdy Boży Syn pozostawał w ukryciu, przez czas nauczania i czynienia cudów, aż po moment śmierci w 33. roku życia. Zaskakujące podobieństwo życiorysów dziewięciu mistyczek i ich Oblubieńca stało się punktem wyjścia nie tylko do fascynującej opowieści biograficznej, lecz także do próby zrozumienia niezwykłego zjawiska stygmatów, opartej przede wszystkim o przekaz biblijny i teologię, a także psychologię i medycynę.
Poznając życie i przesłanie tych szczególnych stygmatyczek, dotykamy zarówno tajemnicy powołania chrześcijan do współuczestnictwa w męce Chrystusa, jak i prawdy na temat sensu dziewictwa, poświęcenia, cierpienia i konieczności zmagania się z pokusami oraz własnymi słabościami. Opowieść o zranionych różą, choć stroni od taniej sensacji, zadziwia, porusza i inspiruje, dając każdemu czytelnikowi szansę na niezwykle osobiste spotkanie z rzeczywistością, do której pochłoniętym codzienną bieganiną ludziom trudno choćby się zbliżyć.
Damian Dorn z wykształcenia filozof, z zawodu nauczyciel języka angielskiego. Jego zainteresowania dotyczą styku filozofii, mistyki, teologii i nauki. Publikował w miesięczniku Egzorcysta. Żonaty, ojciec dwójki dzieci, mieszka w Lublinie.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Damian Dorn
ISBN 9788374828864
Liczba stron 356
Format okładki 14x20 cm
Rok wydania 2018
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.