1. Gloria24.pl
  2. Lista autorów
  3. o. Augustyn Pelanowski OSPPE

o. Augustyn Pelanowski Książki

O. Pelanowski - książki niezwykłego przedstawiciela współczesnej duchowości.

Najbardziej znany paulin, rekolekcjonista, wieloletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie. Ojciec Augustyn Pelanowski to wybitna postać we współczesnej duchowości. Ktoś może powiedzieć - jest tak wielu kaznodziejów, komentatorów Biblii, księży...co wyjątkowego ma w sobie akurat ten zakonnik? Patrząc na działalność o. Augustyna przez pryzmat słów Chrystusa: Po owocach ich poznacie, nie sposób nie zauważyć, że ten paulin jest wyjątkowo troskliwym ogrodnikiem. Na prowadzone przez niego rekolekcje zawsze przybywały tłumy, głównie młodych ludzi. Trudno zliczyć zarówno uczestników kazań paulina, jak i osoby, którym pomogły książki Pelanowskiego.

Kapłan walczący z bestiami - o. Pelanowski i jego świadectwo życia z Bogiem.

Augustyn Pelanowski, właściwie to Piotr Pelanowski, urodził się w 1963 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jako młody chłopak otrzymał wiele krzywd od ojca alkoholika. Dzięki powołaniu, jakim obdarzył go Pan Bóg i łasce przebaczenia, bestie przeszłości stały się mglistym wspomnieniem. Każdego dnia o. Augustyn uczy jak wybaczać, jak uwalniać się od zła. Swoje przemyślenia zawarł w wielu publikacjach, jak: Wolni od niemocy, Dom w Bogu czy Ostatnie rekolekcje. Oprócz tego, że znany paulin jest wybitnym kaznodzieją, realizuje swoje pasje jako artysta malarz. Nieszablonowe podejście do wiary i głęboka duchowość, którą się dzieli sprawia, że mało który katolik nie słyszał nazwiska Augustyn Pelanowski. Książki paulina są zawsze niecierplwie wyczekiwanymi publikacjami.

Fale łaski, Zranione Światło, Głębiny Miłosierdzia… - komentarze o. Augustyna Pelanowskiego do Ewangelii.

Znajomość Pisma Świętego to jedna z podstaw wiary chrześcijańskiej. Nie każdemu jest dana łaska zrozumienia tego, co mówi do nas Bóg w Swoim Słowie. Tym osobom przychodzi z pomocą o. Augustyn Pelanowski. Książki, które obrazują jego teologiczne wykształcenie i wrażliwość na głos Pana Boga, pozwalają paulinowi przekładać język Biblii z Bożego na ludzki. Oczywiście nic nie ujmując czy zmieniając temu pierwszemu. Dzięki opisom i wyjaśnieniom, jakimi posługuje się paulin wielu chrześcijan może zgłębiać Słowo, jakie kieruje do nas Duch Święty. Tak, jak dawniej Ewangelistów, tak teraz Jego Mądrość prowadzi myśl. O. Augustyna zgodnie z Bożą myślą.

Książki to nie wszystko. Ojciec Augustyn Pelanowski i Żywe Słowo w czasie rekolekcji.

O. Augustyn Pelanowski, jako rekolekcjonista z wieloletnim doświadczeniem wie, jak ważny czas rekolekcyjnej łaski. Czasem kilka słów, jedno kazanie, potrafią zmienić całkowicie ludzie życie. Taki czas daje Pan Bóg przez posługę Słowa o. Augustyna. Kto choć raz uczestniczył w Adwencie lub Wielkim Poście w naukach, głoszonych przez o. Pelanowskiego wie, jak smakują 2 godziny stania w zimnym kościele. W zasadzie nie odczuwa się niedogodności tylko radość z bliskiego spotkania z Bogiem.

Pozycje 1 do 5 z 5
Wolni od niemocy - okładka książki
Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa o. Augustyn Pelanowski OSPPE 24.50 zł 27.50 zł
Życie udane czy udawane - okładka książki
Fides o. Augustyn Pelanowski OSPPE 19.99 zł
Sen Józefa - okładka książki
Flos Carmeli o. Augustyn Pelanowski OSPPE 9.37 zł 16.50 zł
Bestie i prorok - okładka książki
Paganini o. Augustyn Pelanowski OSPPE, Magdalena Wielgołaska
Umieranie ożywiające - okładka książki
Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa o. Augustyn Pelanowski OSPPE