1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne - str. 6

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 141 do 168 z 303
Święta Maria Magdalena. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Giorgio Capitani 22.43 zł 29.90 zł
Guadalupe - cudowny obraz. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Santiago Parra 20.74 zł 29.90 zł
Bardzo krótkie rozmowy o bardzo - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha 14.50 zł 20.00 zł
Listy do Boga. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite David Nixon 30.00 zł 40.00 zł
Błogosławiona Matka Teresa. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Orlando Corradi 20.80 zł 29.99 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 8. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 18.74 zł 24.99 zł
Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Andres Garrigo 18.74 zł 24.99 zł
Błogosławiona Matka Teresa. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Fabrizio Costa, Massimo Cerofolini, Francesco Scardamaglia 22.43 zł 29.90 zł
Święty Jan XXIII. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Giorgio Capitani 20.74 zł 29.99 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 5. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 18.74 zł 24.99 zł
Jezus. Kolekcja: Ludzie Boga - okładka filmu
E-Lite Roger Young 19.01 zł
Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Leandro Castellani 21.60 zł 29.90 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 7. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 18.74 zł 24.99 zł
Jezus z Nazaretu  cz. 2. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Franco Zeffirelli 22.49 zł 29.99 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 9. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 18.74 zł 24.99 zł
Święta Józefina Bakhita. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Giacomo Campiotti 20.74 zł 29.90 zł
Święty Józef z Nazaretu. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Rafaelle Mertes 22.43 zł 29.90 zł
Cotolay. Mały druh Franciszka. - okładka filmu
E-Lite Jose Antonio Nieves Conde 22.49 zł 29.99 zł
Czy przemoc jest modna? Książka - okładka filmu
Wydawnictwo św. Stanisława BM 18.50 zł 24.90 zł
Kostek na planie filmowym - okładka książki
Debit Alex T. Smith, Anna Niedźwiedzka 12.25 zł 16.91 zł
Ludzie Boga. Don Camillo cz. 2 - okładka filmu
E-Lite Giovanni Guareschi, Julien Duvivier, RenĂŠ Barjavel, Giuseppe Amato 29.90 zł