1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne - str. 4

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 85 do 112 z 349
Mam Przyjaciół w Niebie - okładka filmu
Rafael Fabrizio Maria Cortese 25.13 zł 34.90 zł
Objawienia. Kolekcja Kina pod Aniołem - okładka filmu
Rafael Emilio Roso 17.93 zł 24.90 zł
Ludzie Boga. Don Camillo Towarzysz - okładka filmu
E-Lite Julien Duvivier 29.90 zł
Matteo - okładka filmu
Telewizja Polska 15.61 zł 29.40 zł
Ludzie Boga. Don Camillo prałatem - okładka filmu
E-Lite Julien Duvivier 29.90 zł
Jacek Pulikowski. Dlaczego nie - okładka filmu
Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa Jacek Pulikowski 10.22 zł 12.00 zł
Opętanie - okładka filmu
Wydawnictwo Monumen 23.48 zł
Oratorium Król i Pan Jezus Chrystus - okładka filmu
Rafael 16.30 zł 19.90 zł
Józef i Maryja - okładka filmu
Kondrat-Media 23.41 zł 29.40 zł
Helenka - okładka filmu
Rafael 21.53 zł 29.90 zł
Wypłyń na głębię. Pakiet 3x DVD - okładka filmu
Rafael Natasza Ziółkowska-Kurczuk 92.88 zł 99.00 zł
Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny - okładka książki
Jedność 13.20 zł 19.00 zł
Okno Papieskie. Franciszkańska - pudełko audiobooku
Rhetos Jan Paweł II 12.60 zł 15.00 zł
Lekcje Przestrogi 3 (5 DVD + konspekt) - okładka filmu
Rafael praca zbiorowa 193.68 zł 269.00 zł
Lekcje przestrogi 2 - okładka filmu
Rafael praca zbiorowa 179.28 zł 249.00 zł
Ludzie Boga. Don Camillo cz. 3 - okładka filmu
E-Lite Julien Duvivier 29.90 zł
Trzy sny (+ CD i DVD) - okładka płyty
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 24.26 zł 49.95 zł
Efekt Franciszka (+ DVD) - okładka filmu
SFINKS 13.00 zł 38.09 zł
Jan Paweł II. 40-lecie wyboru polaka - okładka filmu
Telewizja Polska 27.36 zł 39.99 zł
Czy Pan Bóg snapuje? Książka + - okładka filmu
Wydawnictwo św. Stanisława BM 24.29 zł 24.90 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 9. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 24.99 zł
Hugo & Przyjaciele - okładka filmu
Promyczek. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej praca zbiorowa 24.85 zł 25.00 zł
Smoleńsk - okładka filmu
Add Media 11.28 zł
Papież Franciszek i jego przesłanie - okładka filmu
Filmostrada 37.49 zł 39.99 zł
Czy potrafię polubić siebie? Książka - okładka filmu
Wydawnictwo św. Stanisława BM 20.72 zł 24.90 zł
Kostek na planie filmowym - okładka książki
Debit Alex T. Smith, Anna Niedźwiedzka 11.15 zł 16.91 zł