1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne - str. 3

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 57 do 84 z 349
Fireproof. Próba ognia (DVD) - okładka filmu
Rafael 21.53 zł 29.90 zł
Święta Bernadeta Soubirous. Objawienia - okładka filmu
E-Lite Rafael J. Salvia 29.99 zł
Guadalupe. Żywy obraz - okładka filmu
E-Lite 19.57 zł 24.99 zł
Duchowy testament (+ DVD) - okładka książki
Wydawnictwo AA Jan W. Góra OP 16.93 zł 19.90 zł
Zanim kogut zapieje. Kolekcja Ludzie - okładka filmu
E-Lite Rafael Gil 29.99 zł
Ks. Jan Kaczkowski (1977-2016). - okładka książki
Wydawnictwo AA 15.80 zł 19.90 zł
Święta Klara i Święty Franciszek. - okładka filmu
E-Lite Fabrizio Costa 23.47 zł 29.90 zł
Święty Józef z Nazaretu. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Rafaelle Mertes 29.90 zł
Święta Maria Magdalena. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Giorgio Capitani 29.90 zł
Mojżesz Prawodawca cz. 1. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Gianfranco de Bosio 29.99 zł
Samson i Dalia. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Bruce MacDonald 29.90 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 1. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 24.99 zł
Sekrety Szawła. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Andreas Garrigo 24.99 zł
Święta Teresa z Avila. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Juan de Orduna 29.99 zł
Judasz z Kariotu. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Raffaele Merters 29.99 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 3. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 24.99 zł
Święty Jan Bosko. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Leandro Castellani 21.60 zł 29.90 zł
Św. Józef Kalasancjusz. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Andres Garrigo 24.99 zł
Apostoł Piotr i Ostatnia Wieczerza. - okładka filmu
E-Lite Marina Ricci (reż.) 29.90 zł
Chi Rho. Tajemnica cz. 8. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Michael Schaack 24.99 zł
Mojżesz Prawodawca cz. 2. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Gianfranco de Bosio 29.90 zł
Święty Izydor Oracz. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Rafael J. Salvia 29.99 zł
Święty Jan XXIII. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Giorgio Capitani 29.99 zł
Samookaleczenia (DVD) - okładka filmu
WAM 19.49 zł 24.90 zł