1. Gloria24.pl
  2. Książki

Książki religijne - str. 5

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 113 do 140 z 26142
Ludzie dobrzy jak chleb - okładka książki
Małe Wydawnictwo ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski 24.81 zł 25.00 zł
Elementarz dla dzieci. Seria: Kocham - okładka książki
Rafael Joanna Szarek, Jarosław Szarek 33.99 zł 39.90 zł
Sekrety dusz czyśćcowych - okładka książki
Wydawnictwo AA bł. Anna Katarzyna Emmerich 16.93 zł 19.90 zł
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień. - okładka książki
W Drodze Robert Hemfelt, Paul Meier, Frank Minirth 30.54 zł 37.00 zł
Apokalipsa Świętego Jana. Seria: - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Michał Wojciechowski 57.73 zł 69.95 zł
Orędzia z Nieba - okładka książki
Wydawnictwo AA św. Charbel 12.68 zł 14.90 zł
Jezus mówi do ciebie - okładka książki
Esprit Sarah Young 19.06 zł 29.90 zł
Dzieje Pawła z Tarsu - okładka książki
Teologia Polityczna ks. Eugeniusz Dąbrowski 40.53 zł 58.00 zł
Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych - okładka książki
Wydawnictwo AA Jarosław Szarek 26.88 zł 34.90 zł
Tajne państwo - okładka książki
ZNAK Jan Karski 39.62 zł 49.90 zł
Aparat represji wobec księdza Jerzego - okładka książki
Instytut Pamięci Narodowej, IPN Jakub Gołębiewski (red.) 15.84 zł 22.00 zł
Natura wszechświata. Czas i jego - okładka książki
Towarzystwo Naukowe KUL Beda Czcigodny 27.79 zł 28.00 zł
Nazarejczyk - okładka książki
Instytut Globalizacji Eugenio Zolli 34.91 zł 46.20 zł
Historia filozofii starożytnej. - okładka książki
Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL Giovanni Reale 24.38 zł 28.00 zł
Fatima i masoneria - czy Trzecia - okładka książki
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu Stanisław Krajski 26.21 zł 31.50 zł
Osiem Błogosławieństw - okładka książki
Biały Kruk ks. prof. Waldemar Chrostowski 23.78 zł 32.00 zł
Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze - okładka książki
Esprit ks. Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski 25.50 zł 29.90 zł
Dom Józefa - okładka książki
Paulinianum o. Augustyn Pelanowski OSPPE 28.65 zł 36.19 zł
Stefan Wyszyński. Pro memoria. - okładka książki
Instytut Pamięci Narodowej, IPN Iwona Czarcińska, ks. Andrzej Gałka (red.) 23.76 zł 30.00 zł