Książki religijne - str. 2

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 29 do 56 z 19046
Św. Charbel. Mnich cudotwórca. - okładka książki
Wydawnictwo AA Patrizia Cattaneo 11.48 zł 14.90 zł
Byłem w niebie. Prawdziwa historia - okładka książki
Wydawnictwo AA Richard Sigmund 23.03 zł 29.90 zł
Antybiotyki z apteki Pana Boga - okładka książki
Wydawnictwo AA Zbigniew T. Nowak 30.73 zł 39.90 zł
Niebo istnieje... Naprawdę - okładka książki
Rafael Todd Burpo 16.45 zł 24.90 zł
Myrna Nazzour. Stygmatyczka z Syrii, - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis, Henryk Bejda 16.45 zł 24.90 zł
Cisza w rytmie życia. Sztuka bycia - okładka książki
W Drodze Anselm Grun 22.45 zł 27.00 zł
Gdzie był Bóg w Smoleńsku (+ DVD) - okładka książki
Rafael Grzegorz Górny, Tomasz P. Terlikowski 19.75 zł 29.90 zł
Wiara z lewej prawej i bożej strony - okładka książki
WAM bp Grzegorz Ryś 22.58 zł 34.90 zł
Habemus Papam Franciszek - okładka książki
Rafael 23.05 zł 34.90 zł
Medycyna naturalna Św. Hildegardy - okładka książki
Pascal Marek Zaremba 26.91 zł 39.90 zł
Winni. Holokaust i fałszowanie - okładka książki
Rafael Dariusz Walusiak 32.96 zł 49.90 zł
Tajne akta S. - okładka książki
Zysk i S-ka Jurgen Roth 30.08 zł 39.00 zł
Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy - okładka książki
Rafael Peter Seewald 26.35 zł 39.90 zł
Świat Chrystusa. Tom 3 - okładka książki
Biały Kruk Wojciech Roszkowski 59.82 zł 82.95 zł
Chwała krucjat - okładka książki
eSPe Steve Weidenkopf 28.45 zł 39.90 zł
Resortowe dzieci. Politycy - okładka książki
Fronda Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz 38.49 zł 59.90 zł
Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo - okładka książki
Esprit Joanna Bątkiewicz-Brożek 19.92 zł 29.90 zł
Bitwy wyklętych - okładka książki
Fronda Szymon Nowak 28.85 zł 44.90 zł
Księga dźwięków - okładka książki
Dwie Siostry Soledad Bravi 33.47 zł
Zioła dla zdrowia dzieci - okładka książki
Wydawnictwo AA Zbigniew T. Nowak 30.73 zł 39.90 zł