Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Ewa K. Czaczkowska

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Znak
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788324018949
  • Format: 165x235
  • Stron: 360
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:
39,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Siostra Faustyna Kowalska - poznaj jej drogę do świętości

 

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?
W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.
Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Książka posiada Imprimatur podpisany przez: abp ks. kard. Stanisława Dziwisza, kanclerza ks. Piotra Majera oraz cenzora ks. prof. Jana Machniaka.

 

”Ważnych świętych trzeba przybliżać ludziom na wiele sposobów. Jest istotne by czynić to w sposób interesujący współczesnego człowieka, językiem trafiającym do czytelnika, a równocześnie prezentującym głębię duchowości świętego. Wszystkie te warunki spełnia książka pani Ewy Czaczkowskiej o Świętej Siostrze Faustynie.”

Kard. Kazimierz Nycz

 

 

”Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią! Autorka szukała jej z nieznużonym przejęciem przez kilka lat. A my też dajmy świadectwo Świętej Faustyny od Jezusa Miłosiernego.”

Kard. Franciszek Macharski

 

 

”Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest moim zdaniem najlepszą biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (...) Ta fascynująca lektura oparta na źródłach i napisana pięknym językiem nie tylko przybliża życie i misję jednej z największych mistyczek w historii Kościoła, ale ukazuje także niezwykłe przestrzenie wspólnoty życia z Bogiem (...).”

s. M. Elżbieta Siepak ZMBM, Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - zakonu świętej Faustyny Kowalskiej

 

 

”Autorka z dziennikarską pasją przygląda się życiu apostołki Bożego Miłosierdzia (...) Pokazuje wewnętrzny dramat zakonnicy, nie zawsze rozumianej przez przełożone zakonne, i jej wielką determinację w rozpoznawaniu woli Bożej i przekazywaniu jej światu. Podkreśla jej wielką miłość do Kościoła i pragnienie kochania Chrystusa za wszelką cenę.”

Ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia

Recenzja

Ewa Czaczkowska

Siostra Faustyna. Biografia Świętej.

 

Takiej książki o siostrze Faustynie do tej pory nie było. Jest efektem dwuletniej pracy autorki, która odwiedziła w tym czasie wszystkie miejsca związane ze Świętą, począwszy od Głogowca, gdzie się urodziła, poprzez miejsca, gdzie przed wstąpieniem do zakonu pracowała jako służąca, po wszystkie klasztory, w których mieszkała. Ewa Czaczkowska dotarła do Marii Nowickiej, ostatniej z żyjących osób, które znały Helenę Kowalską, oraz do wielu dokumentów, zwłaszcza związanych z procesem beatyfikacyjnym siostry Faustyny. W efekcie powstała najpełniejsza biografia świętej mistyczki.

Autorka opisała drogę życia Heleny Kowalskiej, ukazując ją na szerszym tle społecznym, oraz drogę jej rozwoju duchowego. Przedstawia drogę Faustyny do świętości, która wykuwała się w codziennym, często niełatwym życiu ze współsiostrami, których większość nie wierzyła, że tej prostej zakonnicy drugiego chóru ukazuje się Jezus. Autorka pisze nie tylko o roli, jaką Faustyna z woli Jezusa miała do odegrania w przekazaniu światu orędzia o Bożym Miłosierdziu, ale opisuje jej przeżycia mistyczne. Dowiadujemy się na przykład, że już po trzech tygodniach od wstąpienia do zakonu miała ona widzenia („jasno się zrobiło w mojej celi i ujrzałam na firance oblicze Pana Jezusa bolesne bardzo. Żywe rany na całym obliczu i duże łzy spadały na kapę mojego łóżka”); że przez półtora roku w klasztorze w Łagiewnikach przeżywała pierwszy etap życia mistycznego, tzw. ciemną noc zmysłów i ducha, oraz, że z własnej woli chętnie przyjmowała na siebie różnorakie umartwienia (jak np. noszenie ciężkiego habitu przez cały dzień, nawet przy pracy, co było bardzo uciążliwe). 

Po raz pierwszy w polskiej literaturze poświęconej s. Faustynie został opisany tak szczegółowo rozwój kultu Miłosierdzia Bożego po śmierci mistyczki. Dowiadujemy się o tym, jak doszło do ogłoszenia notyfikacji zakazującej kultu Miłosierdzia według form przekazanych przez s. Faustynę i jak po 20 latach została ona odwołana. Publikacja pokazuje też wielki wkład kardynała Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II w wyniesienie na ołtarze polskiej zakonnicy. Cytaty z Dzienniczka s. Faustyny pokazują między innymi, że przewidziała ona nie tylko trudności z rozwojem kultu Miłosierdzia Bożego, ale i swoją kanonizację.

Cennym dodatkiem jest kalendarium życia Faustyny Kowalskiej. Publikację wzbogacają i znakomicie dopełniają także zdjęcia, zarówno archiwalne, jak i współczesne.

Książkę czyta się jak powieść (zawiera elementy reporterskie), a zarazem spełnia ona rolę dokumentu historyczno-społecznego. Napisana jest przystępnym, dziennikarskim językiem, dzięki czemu łatwo może trafić do czytelnika.

Z pewnością po lekturze tej książki dużo bliższe współczesnemu człowiekowi może stać się słynne na całym świecie oblicze Jezusa Miłosiernego (autorka opisuje historię namalowania dwu najsłynniejszych obrazów, w tym jednego – wileńskiego – według wskazań s. Faustyny). I sama idea Bożego Miłosierdzia, którą tak usilnie głosił przez cały pontyfikat Jan Paweł II.

Słusznie twierdzi na kartach książki Ewa Czaczkowska, że „posłannictwo świętej Faustyny nie skończyło się. Ono trwa”.

Na okładce książki widnieją słowa kard. Franciszka Macharskiego, wielkiego orędownika Miłosierdzia Bożego: „Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią”.

Tak, ta biografia jest odpowiedzią.

 

- - -

Milena Kindziuk, publicystka, autorka książek, m.in. biografii ks. Jerzego Popiełuszki oraz prymasa Józefa Glempa, redaktor prowadząca warszawskiej edycji Tygodnika „Niedziela”.

 

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor Ewa K. Czaczkowska
ISBN 9788324018949
Liczba stron 360
Format okładki 165x235
Rok wydania 2012
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.