1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Biografie i świadectwa
  4. Święci i błogosławieni

Książki o świętych i błogosławionych - str. 37

Ile razy zdarza się, że stajemy na życiowym rozdrożu, nie wiedząc dokąd powinniśmy pójść? Ile razy przytłacza nas życie w zgodzie z przykazaniami? Gdzie znaleźć siłę, by mimo wszystko iść za Chrystusem? Właściwą drogę postępowania często wskazują nam biografie świętych i błogosławionych.

Książki o świętych - Biografie świętych i błogosławionych

Niestety wielu z nich żyło tak dawno temu, że świadectw ich życia możemy szukać jedynie w książkach. Biografie świętych to dla nas cenne drogowskazy, z których możemy wyczytać, że również oni borykali się z podobnymi problemami, jak te nasze. Co więcej, niejeden z nich przez znaczną część swojego życia był wręcz antyprzykładem, jednak moment, w którym spotkał żywego Boga całkowicie go odmienił. To dla nas znak, że również my powinniśmy szukać Boga, bo tylko w przyjacielskiej relacji z Nim, dojdziemy szczęśliwie do końca - do życia wiecznego. Warto sięgać zwłaszcza po mniej znane żywoty świętych i błogosławionych. Książki religijne o tej tematyce to nie tylko cenne nabytki, ale również dobry prezent dla kogoś, kto żywo interesuje się hagiografią.

Życiorysy świętych - droga przez mękę czy raj na ziemi?

Na ogół wydaje się nam, że święci z łatwością szli za Jezusem, że na ich drodze nie pojawiały się trudności, a wybór wiary był prosty i oczywisty. Tak jednak nie było. Często osoby takie jak oni nie tylko przyjmowały na swoje ramiona krzyże nałożone na nich przez Pana Boga, ale wręcz same zabiegały o to, by się umartwiać. Pięknym przykładem takiej postawy może być św. Weronika Giuliani, która z własnej woli przebywała osobistą drogę krzyżową, odziana w płaszcz podszyty kolcami. Podobnie czyniła św. Katarzyna ze Sieny - pościła i spała bardzo mało, unikała wygód i biczowała się, za wzór obierając sobie św. Dominika. To tylko mały wycinek tego, na jakie życie decydowali się święci. Książka, w której przeczytasz o nich więcej to m.in. - Spotkania ze świętymi.

Czy dziś można zostać świętym?

Raczej trudno sobie wyobrazić podobne praktyki stosowane dzisiaj, jednak to nie znaczy, że współczesny świat nie pozwala nam na bycie świętym. Co więcej, jak przekonuje papież Franciszek, świętość jest dostępna dla każdego! Ojciec Święty poświęcił tej tematyce nawet swoją adhortację zatytułowaną "Gaudete et exsultate". To właśnie tam, opisując ?świętych z sąsiedztwa? pisze: ?Lubię dostrzegać świętość w cierpliwym ludzie Bożym: w rodzicach, którzy z wielką miłością pomagają dorastać swoim dzieciom, w mężczyznach i kobietach pracujących, by zarobić na chleb, w osobach chorych, w starszych zakonnicach, które nadal się uśmiechają. W tej wytrwałości, aby iść naprzód, dzień po dniu, widzę świętość Kościoła walczącego?.

Świętość na wyciągnięcie ręki.

Skoro więc święci są wśród nas, warto czasami otworzyć oczy i ich chwilę poszukać, a potem - przystąpić do działania! Jeśli natomiast chcesz mierzyć jeszcze wyżej poznaj najciekawsze żywoty świętych. Książka o tej tematyce z pewnością zainspiruje Cię do działania!

Pozycje 1009 do 1036 z 1039
Katolicka etyka społeczna - okładka książki
Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL Gerald J. Beyer, Agnieszka Lekka-Kowalik, ks. Alfred M. Wierzbicki (red.)
Humor Świętych - okładka książki
Rafael Henryk Bejda
O tym jak Jan Paweł II został świętym - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Joanna Krzyżanek
Święty Franciszek. Święci uśmiechnięci - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Eliza Piotrowska
Cuda świętych - okładka książki
eSPe Renata Czerwińska
Święty Mikołaj z Miry - pudełko audiobooku
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Eliza Piotrowska
Pier Giorgio Frassati. Pośród nas - okładka książki
ZNAK Robert Claude SJ
Nastoletni cudotwórcy - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis, Henryk Bejda
Glosarium - okładka książki
Alleluja Kazimierz Wójtowicz CR
Nie dałem się nigdy zatruć nienawiścią - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM ks. Jan Nowak
Ziemia Św. Rity - okładka książki
Wydawnictwo AA Mariola Chaberka
Święty jak Jan Paweł II - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Danuta Kuźnik
Kraków. Miasto świętych - okładka książki
Wydawnictwo AA praca zbiorowa
Papież i ja - okładka książki
Pax Jerzy Kluger, Gianfranco Di Simone
Święci uśmiechnięci. Święty Jan - pudełko audiobooku
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Eliza Piotrowska
Sen świętego Antoniego - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Ewa Skarżyńska