Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie

Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: WAM
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788327714602
  • Format: 14,5x21 cm
  • Stron: 384
Nasza cena:

39,90 zł

31,92 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie. Ważne pytania o wiarę.

Chrześcijaństwo, jako religia miłości, pokoju i miłosierdzia, od swoich początków spotykała się z dużym oporem społeczeństwa. Nie inaczej niż Mistrza z Nazaretu, traktowano później Jego wyznawców, wliczając w to biczowanie, męczeństwo na cyrkowych arenach, krzyżowanie. Co sprawiało, że ludzie, wywodzący się z żydowskiej tradycji religijno - społecznej, przyjmowali wiarę w Boga w Trójcy Jedynego? Książka Wolność, wiara Bóg – to publikacja, której autorzy nie bronią się przed trudnymi pytaniami. Potrafią jednak obronić swoje poglądy i...wiarę.

Chrześcijanie – czym mogą się chwalić, a czym wstydzić.

Kościół Katolicki przechodził przez wiele etapów: od prostego, wspólnotowego przeżywania wiary, celebrowania sakramentów, poprzez prześladowania. Czasy nam współczesne, gdzie na świecie, tak blisko nas, chrześcijanie oddają życie za wiarę w Chrystusa, zdają się być czasami apokaliptycznymi. Wolność, wiara, Bóg – książka, która stanowi kompendium wiedzy każdego chrześcijanina, przeprowadza nas przez burzliwą i piękna historię Kościoła.

Zachęta do owocnej lektury – przeczytaj, przemyśl, działaj!

Co dziś ma do powiedzenia chrześcijaństwo? Czy kościelna hierarchia jest niezbędna do prawidłowego kierowania Łodzią Piotrową? Po co sakramenty, skoro Bóg jest wszędzie i nie ma potrzeby aby zamykać go w złotym tabernakulum? Odpowiedzi na te zaczepne pytania dają nam w książce Wolność, wiara, Bóg Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska - Bębas. Nawet, jeśli ich myśli nie okażą się zbyt wyczerpujące, z pewnością ukierunkują na drodze poszukiwania wolności, wiary i Boga.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda
Autor Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
ISBN 9788327714602
Liczba stron 384
Format okładki 14,5x21 cm
Rok wydania 2018
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.