1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne - str. 2

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 29 do 56 z 349
Oblicze Miłosierdzia - okładka filmu
Rafael 14.33 zł 19.90 zł
Ślady stóp - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Ostatni szczyt - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Karolina. Książka z filmem - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Przez śmiech do lepszego małżeństwa - okładka filmu
Vocatio Mark Gungor 88.95 zł
Bernadetta. Cud w Lourdes - okładka filmu
Rafael 21.53 zł 29.90 zł
Święta Józefina Bakhita. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Giacomo Campiotti 29.90 zł
Święta Bernadeta z Lourdes. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Lodovico Gasparini 21.60 zł 29.99 zł
Święty Józef Moscati. Lekarz ubogich. - okładka filmu
E-Lite Giacomo Campiotti 21.60 zł 29.90 zł
Pod płaszczem gwiazd. Kolekcja: - okładka filmu
E-Lite Oscar Parra de Carrizosa, Gema G. Regal 34.99 zł
X przykazań (książka + film DVD) - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 17.78 zł 20.95 zł
Pilecki - okładka filmu
Dystrybucja Katolicka 26.28 zł 34.90 zł
Krzyż. Kontynuacja. Solidarni 2010 - okładka książki
Rafael Ewa Stankiewicz 21.53 zł 29.90 zł
Twarde babki. Siła wewnętrznego - okładka filmu
Vocatio Mark Gungor 88.95 zł
Święta Rodzina. Kolekcja: Ludzie - okładka filmu
E-Lite Raffaele Mertes 23.47 zł 29.90 zł
Tajemnica dzikiego boru - okładka filmu
Vocatio Michael Pritchard 21.11 zł
Jak zostać królem (+ DVD) - okładka książki
Kino Świat 11.28 zł 29.99 zł
Męskie sprawy. Olewamy polityczną - okładka filmu
Vocatio Mark Gungor 92.98 zł
Chce się żyć - okładka książki
Add Media Maciej Pieprzyca 11.28 zł
Kolekcjonerzy mocnych wrażeń (DVD) - okładka filmu
WAM Renata Zając 15.65 zł 20.00 zł
Rusz głową. Postaw na Jezusa (2 - okładka filmu
Wydawnictwo św. Stanisława BM 80.57 zł 100.71 zł
Kultura osobista (DVD) - okładka filmu
WAM Dariusz Fedorowicz 15.59 zł
Gienek o Ewangelii (DVD) - okładka filmu
Wydawnictwo Pasterz 17.23 zł 22.00 zł
Domek na skale cz. 3. Seria: Przypowieści - okładka filmu
Promyczek. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej 24.85 zł 25.00 zł
Moja ikona (DVD) - okładka filmu
Petrus Mirosław Krzyszkowski