1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne - str. 2

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 29 do 56 z 269
Moja ikona (DVD) - okładka filmu
Petrus Mirosław Krzyszkowski 28.30 zł 39.99 zł
Prawdę mówiąc (DVD) - okładka filmu
Edycja Świętego Pawła Wanda Półtawska 12.92 zł 15.95 zł
Duśka Wanda Półtawska. Filmowa - okładka filmu
Edycja Świętego Pawła Wanda Różycka-Zborowska 24.26 zł 29.95 zł
Bóg w Hollywood (+ DVD) - okładka książki
Wydawnictwo AA Łukasz Adamski 24.89 zł 29.90 zł
Niebo istnieje... naprawdę (DVD) - okładka filmu
Gloria 24 Todd Burpo 25.74 zł 34.90 zł
Sex przyjaźń i randkowanie - okładka filmu
Vocatio Mark Gungor 84.37 zł 89.99 zł
Skarby śniegu - okładka filmu
Vocatio Michael Pritchard, Patricia St. John 16.72 zł 19.50 zł
Nie o Mary Wagner (+ 2 DVD) - okładka filmu
Gloria 24 Grzegorz Braun 21.24 zł 24.90 zł
Bóg nie umarł (DVD) - okładka filmu
Rafael 21.60 zł 29.99 zł
Piękny człowiek. Jan Paweł II - - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Robert Skrzypczak 20.72 zł 24.90 zł
Pilecki - okładka filmu
Dystrybucja Katolicka 28.36 zł 34.90 zł
Opowieści Biblijne z Nowego Testamentu - okładka filmu
Promyczek. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej 134.19 zł 135.00 zł
Karolina. Książka z filmem - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Bernadetta. Cud w Lourdes - okładka filmu
Rafael 21.53 zł 29.90 zł
Bóg w Krakowie (DVD) - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Młody Mesjasz (DVD) - okładka filmu
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Ślady stóp - okładka książki
Rafael 25.13 zł 34.90 zł
Okno Papieskie. Franciszkańska - pudełko audiobooku
Rhetos Jan Paweł II 12.60 zł 15.00 zł
Zerwany kłos - okładka filmu
Telewizja Polska 17.75 zł 24.99 zł
Katecheza z filmem. Scenariusze - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Aleksandra Błoniak, Alina Dziewięcka, Aneta Rayza 19.86 zł 24.95 zł
Lekcje Przestrogi 3 (5 DVD + konspekt) - okładka filmu
Rafael praca zbiorowa 193.68 zł 269.00 zł