Biblia dla dzieci i młodzieży

Choć dla wielu ludzi wiara i relacja z Panem Bogiem to sens istnienia, coraz liczniejsze grupy uważają, to za ?zło konieczne? lub ?relikt przeszłości?. Co zrobić, aby ten pogląd nie szerzył się jeszcze bardziej, a wspólnota Kościoła trwała silna mocą Ducha Świętego?

Dobrym wyrazem troski o Kościół jest odpowiednie kształtowanie najmłodszych pokoleń, począwszy od kultury w domu rodzinnym. To niezwykle istotne, ponieważ dzieci w ten sposób obserwują, czy wiara dla ich bliskich jest czymś ważnym, czy tylko ?co niedzielnym obowiązkiem?. Jeżeli w domu otwarcie rozmawia się o wierze i poświęca się czas na wspólną modlitwę, taki styl życia stanie się w naturalny sposób środowiskiem, w którym dziecko dojrzewa. Przekazywanie wiary to jednak niełatwe zadanie, ale rodzice nie są w tym wyzwaniu pozostawieni sami sobie.

Biblia dla dzieci - dlaczego to takie ważne

Niezastąpioną pomocą i podstawą w kształtowaniu wiary u najmłodszych jest Pismo Święte dla dzieci. Dlaczego to takie ważne, żeby była to właśnie Biblia dla maluchów? Po pierwsze, dlatego że Biblia niesie ze sobą trudne treści, których dzieci często nie rozumieją. Po drugie, zawiera ona w sobie obszerne opisy zdarzeń, które w niezmienionej formie byłyby dla dzieci niemożliwe do przyswojenia. Po trzecie, Pismo Święte to zapis najważniejszych wydarzeń dla chrześcijan. Dlatego to bardzo ważne, aby wychowując dzieci w tej wierze, przekazać im to, co kształtowało ich przodków już od pokoleń.

Co daje ilustrowana Biblia dla najmłodszych?

Właśnie dlatego tak potrzebna jest Biblia dla dzieci. W obrazkach mogą one odnaleźć trop, który pomoże im wyobrażać sobie ówczesny świat. To znak współczesności, że właśnie obrazy oddziałują na nas najmocniej. Nie można się więc dziwić, że skoro dorośli najlepiej zapamiętują obrazy, to dzieci mają dokładnie tak samo. Biblia z obrazkami ułatwi im więc poznawanie świata i wykreuje właściwy pogląd na ówczesne i współczesne czasy.

Nie warto jednak czekać z zakupem takiego wydania Pisma Świętego do Pierwszej Komunii Świętej. Niestety dziś wiele osób tak robi, nie zdając sobie sprawy, że często dzieci w tym wieku już mają wypracowany pogląd na sprawy związane z wiarą. I skoro do tej pory mogły funkcjonować, jako mali chrześcijanie, nie sięgając po biblijne treści, to czemu wraz z Komunią miałoby się to zmieniać? To wielka strata dla Kościoła, który w ten sposób kształtuje bierne pokolenia chrześcijan, których praktyki ograniczają się wyłącznie do udziału w świątecznych obrzędach, a w lepszych przypadkach - do odhaczenia coniedzielnej Eucharystii. Dziś Biblia dla małych dzieci jest więc niezbędnym elementem ich wychowania.

Biblia dla dzieci z obrazkami w każdym domu

Podsumowując, ilustrowana biblia dla dzieci przenosi najmłodszych do świata, którego dziś mogłyby po prostu nie zrozumieć - żyjąc w zupełnie innych czasach niż te, kiedy po ziemi chodził Jezus i Jego uczniowie. Nic więc dziwnego, że Biblia dla dzieci w obrazkach znajduje się w niemal każdym dziecięcym pokoju.

Należy jednak pamiętać, że najbardziej przyciągające do wiary jest świadectwo drugiego człowieka. Dajmy więc dzieciom okazję, aby nie tylko tuż przed Wigilią widziały, że w rękach rodziców jest Biblia. Dla najmłodszych to będzie znak, że właśnie tak powinny robić same, skoro ich najwięksi bohaterowie, czyli rodzice są oczarowani Pismem Świętym.

Pozycje 1 do 28 z 173
Biblia dla dzieci - okładka książki
Jedność 21.40 zł
Pismo Święte w opowiadaniach - okładka książki
Jedność Silvia Vecchini 18.81 zł
Biblia dla dzieci i młodzieży - okładka książki
Książki dla dzieci 47.09 zł
Biblia malucha - okładka książki
Fundacja Źródła Życia 43.88 zł
Ilustrowana Biblia dla dzieci - okładka książki
Opoka Gilbert Beers 34.49 zł
Ogród Eden. Książeczka aktywizująca - okładka książki
Vocatio Tomasz Kruczek 24.77 zł
Biblia dla przedszkolaka - okładka książki
Vocatio Monika Kustra 48.45 zł
Ilustrowana Biblia dla dzieci - okładka książki
Vocatio 40.91 zł
Biblia najmłodszych - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Charlotte Thore 22.84 zł
Pismo Święte - Nowy Testament duże - okładka książki
Pallotinum praca zbiorowa 30.78 zł
Biblia małego Chrześcijanina - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne praca zbiorowa 22.83 zł
Zakazany owoc. Cuda się zdarzają - okładka książki
Wydawnictwo Kościuszko Ewa Czerwińska 19.63 zł
Biblia małego chrześcijanina (niebieska) - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Lizzie Ribbonz 22.83 zł
Biblia opowiedziana dzieciom - okładka książki
Jedność 32.44 zł
Biblia dla dzieci (biała) - okładka książki
Pallotinum praca zbiorowa 37.15 zł
Biblia. Nowy Testament - okładka książki
Arystoteles 18.72 zł
Biblia małego chrześcijanina różowa - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Lizzie Ribbons 22.83 zł
Estera - okładka książki
Vocatio Monika Kustra, Magda Bloch 16.98 zł
Podróże z Biblią - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne 19.02 zł
Biblia dla dzieci - okładka książki
Pallotinum praca zbiorowa 38.64 zł