Biblia duża czcionka

Czy masz w domu taką książkę, która w jakiś sposób Cię odmieniła i której wiele zawdzięczasz? Dla wielu osób - a już z pewnością dla każdego chrześcijanina - najważniejsza Księga w dziejach świata to Pismo Święte. I choć tak uważamy, często szukamy wymówek, aby Biblii nie czytać. W wielu domach Słowo Boże od lat leży na półce, pokryte grubą warstwą kurzu, który strzepuje się tuż przed wizytą księdza chodzącego po kolędzie. Są jednak osoby, które wręcz karmią się Pismem Świętym i chłoną każde zapisane tam słowo.

Problemy z czytaniem Biblii bywają prozaiczne

Cóż za nieszczęście - zarówno dla człowieka bardzo uduchowionego, jak i dla jego wiary - kiedy czytanie Pisma Świętego jest niemożliwe. Niestety, brak czasu czy mobilizacji do zaglądania do Biblii to nie jedyne problemy, z którymi borykają się ludzie wierzący. Wielu z nich, z racji wieku nie może sięgać do Biblijnych treści, ponieważ czcionka, jaką je zapisano jest po prostu nieczytelna. Oczywiście można zdecydować się na audiobook, ale dla osób starszych często taka technologia jest poza zasięgiem. Czy to znaczy, że przez tak prozaiczną rzecz, jaką są zbyt małe litery, osoby starsze bądź niedowidzące są skazane na duchowy głód Słowa? Absolutnie nie!

Pismo Święte z dużą czcionką

Z pomocą idzie Pismo Święte z dużymi literami. Dla wielu osób takie rozwiązanie jest wybawieniem i zarazem wielkim szczęściem, ponieważ samodzielnie mogą sięgać do tak ważnych dla nich treści, jakie zawiera Biblia. Duża czcionka sprawia, że tekst nie zlewa się w jedną całość. To daje również lepszy komfort czytania i poprawia warunki, w jakich odkrywa się Pismo Święte. Duże litery bardzo często wiążą się z większym formatem całej Księgi. I choć trudno zabrać ją wtedy ze sobą na spacer do parku, to świetnie sprawdza się w domowym zaciszu. Ponadto Biblia z dużymi literami to również ciekawa do rozważenia propozycja dla rodzin, w których główne miejsce na półce powinno zajmować właśnie Pismo Święte. ST i NT format A4 z dużą czcionką daje gwarancję tego, że ta księga będzie w odpowiedni sposób wyeksponowana oraz, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. I co ważne - dzieci, które dopiero uczą się czytać, będą miały łatwość przyswajania biblijnego przekazu, czy śledzenia wzrokiem fragmentów, które czytają im rodzice.

Biblia - duże litery, równie duży wybór

Na rynku dostępne są różne wersje w jakich wydano Pismo Święte. Duża czcionka możliwa jest zarówno dla całego, obszernego wydania Słowa Objawionego, jak również dla jego poszczególnych ksiąg. Znajdziemy tutaj m.in. Pismo Święte - Stary Testament (duże litery pomagają wtedy w odkrywaniu tego, co Bóg objawił przed narodzeniem Jezusa oraz tego, jakie przymierze zawarł z ludźmi) oraz Nowy Testament (duża czcionka umożliwia w tym przypadku zgłębianie Jezusowych Ewangelii czy Dziejów Apostolskich).

Pozycje 1 do 6 z 6
Pismo Święte Starego Testamentu. - okładka książki
Wydawnictwo M Kazimierz Romaniuk