Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Biblia. Nowy Testament. Ilustrowany mozaikami...

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Jedność
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788379712588
  • Format: 28x38 cm
  • Stron: 400
Nasza cena:

200,00 zł

160,00 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Nowy Testament ubogacony pięknymi ilustracjami przedstawiającymi mozaiki z bazyliki św. Marka w Wenecji. Duży format, złocone brzegi, kredowy papier i zawarte w nim komentarze stanowią o wyjątkowości tego wydania.

Publikacja zawiera tekst Nowego Testamentu, przytoczony za V wydaniem Biblii Tysiąclecia. Towarzyszą jej objaśnienia do Ewangelii, Dziejów Apostolskich, Listów i Apokalipsy św. Jana, a także opisy prezentowanych obrazów. W lekturę dzieła wprowadzają: patriarcha Wenecji Francesco Moraglia, prokurator bazyliki św. Marka Antonio Meneguolo i przedstawiciel komitetu naukowego Natalino Bonazza.
Opracowując ten niezwykły album, komitet naukowy składający się z międzynarodowego grona specjalistów zdecydował się wybrać z bogactwa bazyliki te dzieła, które pozostają w pewnej ciągłości zgodnie z daną księgą biblijną. Odnosi się to szczególnie do linii narracyjnej czterech Ewangelii. W znacznej części przypadków cykl ikonograficzny tak skomponowano, by towarzyszyć lekturze tekstu, a niekiedy także podkreślić związek między jednorodnymi księgami biblijnymi, jak w przypadku listów Pawłowych i apostolskich. Ponadto przemyślana praca edytorska pozwoliła stworzyć reprodukcje, które celowo ukazują dane dzieło w takim przybliżeniu, w jakim nie jest to możliwe do zobaczenia w rzeczywistości. Wszystko po to, by sprawić czytelnikowi podwójną ucztę: dla oka i ducha.

 

Wysyłka tej pozycji po 20.05.2016

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda
ISBN 9788379712588
Liczba stron 400
Format okładki 28x38 cm
Uwagi Oprawa twarda z etui; Wydawnictwo: Pallottinum, Jedność
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.