Komentarze do Biblii - str. 3

Czytanie Pisma Świętego to nie lada wyzwanie - zwłaszcza, jeśli chce się to zrobić tak, jak należy i wyciągnąć z Objawionego Słowa jak najwięcej. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej, ale nie trzeba tu wymyślać koła na nowo! W zamian lepiej sięgnąć po napisane przez biblistów komentarze do Pisma Świętego. Na rynku dostępna jest również niejedna interpretacja Pisma Świętego. Książka ta to prawdziwy skarb na półce tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem Słowa Bożego, a także dla tych, którzy chcą z kimś skonfrontować własne spostrzeżenia.

Jak interpretować Biblię? Gdzie szukać pomocy w Jej interpretacji?

Interpretacja Pisma Świętego często sprawia nam wiele trudu. Biblia sama w sobie nie jest łatwa do zrozumienia i aby w pełni pojąć każde zawarte w niej słowo, należy znać kontekst, w jakim zostało tam zapisane, znaczenie symboli, którymi się wtedy posługiwano oraz codzienność osób żyjących tysiące lat temu. Zazwyczaj takiej wiedzy nie posiada przeciętny Kowalski, który z Biblią ma do czynienia jedynie na niedzielnej Mszy św. Gdy więc sam zabierze się za jej czytanie, powinien skorzystać z pomocy, jaką dają książki mówiące niemal wprost jak rozumieć Biblię. Ich autorami są zazwyczaj osoby, które studiowaniu Pisma Świętego poświęciły znaczną część swojego życia, a interpretacja Biblii jest ich chlebem powszednim. Nie są to jednak wyłącznie osoby duchowne, a wybitnych biblistów znaleźć można również wśród świeckich.

Komentarz do Pisma Świętego - książka, która otwiera oczy

Ciekawe spojrzenie na to, jak interpretować Pismo Święte mają także historycy Kościoła. Wśród nich w ostatnich latach na czele jest abp Grzegorz Ryś, podsuwający nam w swoich książkach m.in. piękne tłumaczenie biblijnych historii mówiących o Bożym Miłosierdziu. Jego rozumienie Słowa Bożego przybliżają nam m.in. takie książki, jak ?Skandal Bożego Miłosierdzia? czy ?Stało się słowo?. Innym ważnym autorem jest też o. Adam Szustak OP, który - wydawałoby się - w Dobrej Nowinie potrafi wyczytać znacznie więcej niż przeciętny człowiek. Szczególnie interesujące jest jego rozumienie Księgi Hioba, które stało się tematem audiobooka ?Targ zamknięty?. Oczywiście interpretacja Pisma Świętego to sprawa osobista i każdy, podbudowany bagażem własnych doświadczeń, może konkretne sytuacje odczytywać w inny sposób.

Komentarze do Biblii

Jednak osobne publikacje to nie jedyne miejsce, w którym możemy znaleźć komentarze biblijne. Są one dostępne również nieco bardziej powszechnie - w samych egzemplarzach Pisma Świętego. Nieraz znajdują się one bezpośrednio na dole strony, a niekiedy wszystkie komentarze zebrane są na końcu bądź na początku poszczególnych ksiąg. Szczególnie przydatne wiernym są komentarze do Ewangelii, którzy czytając je wcześniej, mogą lepiej przygotować się do Mszy św. Bywa też, że komentarz do Pisma Świętego towarzyszy wiernym podczas codziennej modlitwy i pozwala jeszcze lepiej biblijnym treściom pracować w sercu czytelnika.

Drogowskazy dla współczesnych

Sięgając po Pismo Święte, warto mieć więc w zanadrzu komentarz do Ewangelii. Książka podsuwająca rozumienie tych niełatwych treści dla współczesnych ludzi może wiele zdziałać! Nie tylko zrozumiesz, o czym 2 tysiące lat temu mówił Jezus, ale również będziesz wiedział, co z Jego słowami zrobić dzisiaj. Nie bój się również, gdy w czasie czytania nasunie Ci się Twoja własna interpretacja Biblii. Książka z komentarzami doświadczonych biblistów czy historyków z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości i wskaże ewentualne błędy w rozumieniu poszczególnych fragmentów Dobrej Nowiny.

Pozycje 57 do 78 z 78
Psalmy. Tom 2. Psalmy 22-68 (wybór) - okładka książki
Salwator Gianfranco Ravasi
W stronę Ziemi Obiecanej - okładka książki
eSPe Marcin Majewski
Metody interpretacji Nowego Testamentu. - okładka książki
Petrus Roman Bartnicki, Kinga Kłósek
Psalmy 1-19 (wybór) cz. 1 - okładka książki
Salwator Gianfranco Ravasi
Sens ksiąg biblijnych (+ CD) - okładka książki
Wydawnictwo M Anna Świderkówna
Psalmy (72 - 103) cz. 3 - okładka książki
Salwator Gianfranco Ravasi
Psalmy (128-150) cz. 5 - okładka książki
Salwator Gianfranco Ravasi
Czytając Stary Testament - okładka książki
Petrus ks. Tomasz Jelonek
Mędrcy Izraela, ich pisma i nauka - okładka książki
Bratni Zew Juliusz St. Synowiec OFMConv
Większa radość jest z dawania. - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha o. Bernard-Marie
Miłość zwycięża śmierć - okładka książki
eSPe Enzo Binachi
Komentarze do Ewangelii św. Mateusza - okładka książki
Paganini o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Motywy nadziei. Komentarze do Ewangelii - okładka książki
Jedność Ermes Ronchi, Marina Marcolini